Pamiętamy!

Orzeł Armii Krajowej (AK), używany przez polskich żołnierzy w czasie Powstania Warszawskiego, który rozpoczął się w dniu 1 sierpnia 1944 roku, 72 lat temu.

¡Recordamos!
Águila del Armia Krajowa (AK, Ejército Nacional), usada por los soldados polacos durante el Levantamiento de Varsovia, que se inició el 1 de agosto de 1944, hace 72 años.

We remember!
Eagle of Armia Krajowa (AK, Home Army), used by Polish soldiers during the Warsaw Uprising, which began on 1 August 1944, 72 years ago.

Varsovia 1944: el día que los católicos polacos iniciaron el mayor alzamiento contra los nazis
Polonia en la 2ª Guerra Mundial: historia, uniformes y canciones

Skomentuj ten post:

Musisz się zalogować, aby komentować. Kliknij tutaj aby się zalogować. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, kliknij tutaj aby się zarejestrować.

W owym czasie wyszło rozporządzenie Cezara Augusta1, żeby przeprowadzić spis ludności w całym państwie.

Liczenie Gwiazd przedrukowuje artykuł napisany przez Premiera Rzeczpospolitej Polskiej Mateusza Morawieckiego, i opublikowany w niektórych tytułach europejskej prasy.

Jak zwykle różne media publikują nieprawdziwe informacje o Vox. Tym razem zdarzyło się to również w Polsce i to w ostatnich dniach.

Kilku przywódców politycznych potępiło już obecną falę cenzury w mediach społecznościowych, ale bez wątpienia jeden z najsurowszych wyroków wymierzono w Polsce.

Grupa intelektualistów opublikowała manifest, w którym zachęca Hiszpanów do demonstrowania sprzeciwu wobec działań rządu Sáncheza, żąda jego natychmiastowej dymisji i utworzenia nowego tymczasowego rządu technicznego.

Prezydent Rosji Władimir Putin poirytowany rezolucją Parlamentu Europejskiego potępiającą zbrodnie komunizmu i odpowiedział kłamstwami przeciwko Polsce.