O Liczenie Gwiazd

Liczenie Gwiazd to osobisty blog stworzony w 2004 w Hiszpanii. Jest w pełni niezależny, dlatego nie otrzymuje żadnych dotacji i nie jest powiązany z żadną publiczną lub prywatną instytucją. Jego linia redakcyjna identyfikuje się z katolicyzmem, ideami demokratycznymi i konserwatywno-liberalnymi, a zatem pozostaje w opozycji do wszelkich form myślenia totalitarnego: zarówno wobec komunizmu, jak i narodowego socjalizmu. Tu możecie przeczytać więcej o ideach, które przyświecały stworzeniu bloga Liczenie Gwiazd.

Dewizą jest cytat przypisywany konserwatywnemu irlandzkiemu politykowi Edmundowi Burke (1729-1797): "Dla triumfu zła potrzeba tylko, żeby dobrzy ludzie nic nie robili." Godłem bloga jest konstelacja Mały Niedźwiedź z Gwiazdą Polarną oznaczającą Północ.

Jestem jedynym autorem treści tu udostępnianych i występuję pod pseudonimem: Elentir (czyli "obserwator gwiazd" w języku quenyi). Urodziłem się w Vigo (Galicja, Hiszpania). Jestem katolikiem, wyrosłem w kulcie Świętego Jana Pawła II stąd też płynie mój podziw dla jego kraju, Polska. Nie jestem związany z żadną partią polityczną. Pracuję jako projektant stron internetowych i grafik. Inne moje pasje to: fotografia, kino, muzyka, historia, heraldyka, weksylologia, kwestie wojskowe i lotnicze, latarnie i opuszczone miejsca. Moim ulubionym pisarzem jest J.R.R. Tolkien.

Ten blog jest finansowany wyłącznie ze środków własnych, dlatego nie przyjmuję żadnych zamówień, ani reklam od osób prywatnych lub organizacji. Wolność, niezależność, rzetelność i służba prawdzie przyświecały mi od chwili stworzenia tego bloga. Oznacza to także oferowanie czytelnikowi bezpośredniego dostępu do źródeł informacji, gdy tylko jest to możliwe.

Możesz wziąć udział w blogu i wyrazić swoją opinię poprzez komentarze, które znajdziesz na końcu każdego postu. Możesz przeczytać tutaj zasady uczestnictwa. Powielanie treści tego bloga jest zabronione bez zgody autora. Autor tego bloga zaprzecza jakiejkolwiek osobie lub podmiocie zarządzania prawami autorskimi, władza ładowanie stron trzecich do odtwarzania zawartości tego bloga. Aby uzyskać jakiekolwiek pozwolenie na zawartość tego bloga, wyślij mi e-mail ze strony kontaktowej.