„Był dla nas niekwestionowanym wzorem”, mówi Mateusz Morawiecki

Cenne słowa Premiera Rzeczpospolitej Polski o Papieżu Świętym Janie Pawle II

Kilka dni temu, 2 kwietnia, minęła 18. rocznica śmierci Karola Wojtyły, pierwszego papieża Polaka w historii Kościoła katolickiego.

Odpowiedź na zniesławienia i kłamstwa dziennika Rzeczpospolita przeciwko Vox
Polska ostrzega przed rosyjskim imperializmem: „Chce tego samego, co w 1939 i 1940 roku”

Po tych latach Święty Jan Paweł II, po swojej śmierci, nadal cierpi kampanie zniesławiające, takie jak te, które prowadził za życia. Kampanie, które nie zdołają umniejszyć wielu zasług tego wielkiego człowieka w oczy Boga, który zasługuje na miano Papieża Wolności za swoją decydującą rolę w upadku komunizmu (być może dlatego niektórzy tak bardzo go nienawidzą). Kilka minut temu przeczytałem piękne słowa od premiera Mateusza Morawieckiego, o św. Janie Pawle II, opublikowana w ubiegłą niedzielę:

„Bywa nieraz, że stajemy w obliczu prawd, dla których brakuje słów”. Mija 18 lat od tamtego wieczoru, gdy do Domu Ojca odszedł nasz Drogi i Kochany Jan Paweł II. Tamtego wieczoru modliliśmy się w świątyniach, w domach, a nawet choćby w myślach za Niego. Był dla nas niekwestionowanym wzorem, najwybitniejszą postacią w naszych narodowych dziejach, był oparciem i nadzieją w chwilach trudnych. A kiedy odwiedzał naszą Ojczyznę, dawał nam Polakom odwagę, wzmacniał nasze serca. Skupiał oczy całego świata, dawał radość, potrafił nawiązać kontakt zarówno z wielkimi tego świata, jak i z odrzuconymi przez innych na margines życia społecznego. „Każdy jest dzieckiem Bożym”, mówił i swoim życiem dawał tego przykład. Pozostawił ludzkości testament, by nie zamykać drzwi przed Bogiem, bo to jest jedyna droga, która wiedzie do zbawienia, do prawdy i szczęścia.

A dzisiaj my zdajemy egzamin z tych wartości, których nas uczył. Zdajemy egzamin z człowieczeństwa i wartości które są jego częścią. Zdajemy egzamin z niesienia prawdy, która musi przeciwstawić się fałszom, potwarzy, obelgom.

W tym roku rocznica odejścia JP II do Domu Bożego zbiega się z czasem rekolekcji wielkanocnych. Jest to czas rozpoczęcia czegoś nowego, poszukiwania treści życia, sensu istnienia świata i rozpalenia na nowo w sobie pragnienia poszukiwania dobra i prawdy.

Powróćmy zatem na drogę, która nas Polaków łączyła. Łączyła także w tej absolutnie wyjątkowej postaci – postaci naszego Ojca Świętego Jana Pawła II.

Subskrybuj tego bloga za darmo! Mamy już ponad 5.000

Skomentuj ten post:

Musisz się zalogować, aby komentować. Kliknij tutaj aby się zalogować. Jeśli jeszcze się nie zarejestrowałeś, kliknij tutaj aby się zarejestrować.